Így írd meg jól a következő matek dolgozatot
A tanév végének a közeledtével mindenki megnézte már az elektronikus naplóban, vagy ki is számolta, hogyan áll matekból. Azt is biztosan tudod már, hogy hány dolgozatot és miből, mikor írtok még ebben a tanévben. Ezek után azzal is tisztába kerülhetsz, hogy van-e még lehetőséged javítani, ha nagyon összeszeded magad. Vagy ha kiengedsz, előfordulhat-e, hogy lerontod a jegyedet? Persze ehhez tudni kell, hány tizedtől kapod meg a jobb/rosszabb jegyet, és kerekíteni is tudni kell. Ha van még lehetőséged javítani, akkor ebből az írásból megtudhatod, hogyan tanulj, hogy jobba írd meg a következő matek dolgozatot.
Azt azért megjegyzem, hogy középiskolásként, ha már nincs esélyed javítani, akkor sem teheted meg, hogy mostantól már nem foglalkozol a matekkal. Gondolj csak bele, amit most vesztek az a tananyag is benne lehet az érettségiben. Tudom, hogy már fáradt vagy, és itt a jó idő is, de ha ezt az anyagrészt most megérted, megtanulod, az érettségi előtti tanulásodat könnyíted meg. Szóval még egy kis kitartás.
Interaktív matektanfolyam középiskolásoknak
Hogyan tanulj, hogy jobb eredményt érj el a következő matek dolgozatnál?
Néha reménytelen küzdelemnek tűnhet jól megírni egy-egy matek dolgozatot. De valójában csak a megfelelő hozzáállásra, jó időbeosztásra és hatékony tanulási módszerekre van szükség ahhoz, hogy javíts matekból. A sikeres felkészülés alapja az elmélet megértése és a feladattípusok begyakorlása. Ha ezek jól mennek akkor az önálló feladatmegoldás is sokkal könnyebb lesz.
Kezdd az alapokkal a dolgozatra készülést!
Első lépésként ismételd át a témakörben tanult elméleti anyagot, definíciókat, képleteket, tételeket. Ne lépj túl ezen a lépésen, mert az erős elméleti alapok nélkülözhetetlenek a későbbi feladatmegoldásokhoz. Ügyelj arra, hogy megértsd az összes fogalmat, definíciót, és ne habozz kérdéseket feltenni a tanárodnak, ha valami nem világos. Ha nem vagy tisztában a fogalmakkal, nem fogod megérteni a feladatot, a matek feladatok megoldása pedig mindig szövegértéssel kezdődik. Ha nem tudod az összefüggéseket, képleteket, tételeket, akkor a feladatmegoldás nem fog menni. Szóval elméleti tudás nélkül nehezen megy a matek feladatok megoldása.
Feladatok begyakorlása segít jól megírni a matek dolgozatokat
Az elmélet átnézése után, ideje áttérni a feladattípusok gyakorlására. A gyakorlásnak számos módja, szintje van. Először is, nézd át az órai feladatokat, amiket közösen megoldottatok, és megvan a helyes megoldásuk. Majd próbáld meg önállóan megoldani azokat. A füzetben lévő órai magyarázat segít, ha elakadtál. Ezután állj neki a házi feladatoknak, és törekedj a teljesen önálló munkára. Gondolom ezeknek a feladatoknak is megvan a megoldása, hiszen órán biztosan megbeszéltétek, tehát itt is tudod magadat ellenőrizni. Ezek a feladatok általában az órán megoldott feladatokhoz hasonlóak.
Ha úgy érzed, hogy további gyakorlásra van szükséged, akkor keress olyan feladatokat, amelyeknek a részletesen kidolgozott magyarázata, levezetése is elérhető. Ilyen feladatokat a tanórai tanárodtól is kérhetsz, de ha külön órákra jársz matekból ott biztosan gyakoroltok még külön a dolgozatra. Sokat segíthetnek az interaktív videók, interaktív feladatlapok, amelyek segítségével önállóan oldod meg a feladatokat, és a végén egy részletes tanári magyarázatot is kapsz. Nagyon fontos, hogy ne csak mások által megoldott videókat nézegess, mert akkor a te feladatmegoldó képességed nem, vagy csak kevésbé fejlődik.
Összegzés
Akkor tudsz javítani matekból, akkor tudod jól megírni a következő dolgozatot, ha az elméleti tudásod mellett a feladatok megoldását is begyakoroltad. Fontos a hatékony időbeosztás is, mérd fel mennyi időre van szükséged a feladatok gyakorlásához. Ne hagyd az utolsó pillanatra, mert csak a benned lévő stresszt növeled.
Ha úgy érzed egy videós oldal segíthet megérteni a feladatokat akkor a GOMATEK YouTube csatornáján találsz több, mint 100 néhány perces videót.
Éva
GOMATEK